ZADZWOŃ:  791 100 014

Zwiedzając ogrody angielskie

 

 Angielskie ogrody są synonimem pięknych kompozycji roślinnych, ładu przestrzennego, spójności z krajobrazem i przede wszystkim pasji kunsztu ogrodnictwa. Dlatego przy okazji wizyty w Londynie na plan pierwszy w programie zwiedzania wysuwają się skwery, parki, ogrody botaniczne. Ich uroda broni się nawet zimową porą. Zwłaszcza że londyńska zimowa pora – wcale nie taka zimowa.

Zaprszamy do obajrzenia fotorealacji na naszej stronie facebook'owej.

Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew (ang. The Royal Botanic Gardens, Kew) to rozległy kompleks ogrodów i szklarni w południowo-zachodnim Londynie. Dla miłośników ogrodnictwa - obowiązkowy punkt w programie zwiedzania londyńskich atrakcji. To rozległe, zapierające dech w piersi parki krajobrazowe, przepiękne nasadzenia ozdobne, z wykorzystaniem bogatej wielowiekowej kolekcji roślin, zgromadzonych przez królewskich ogrodników. Kew Gardens to także placówka naukowa i edukacyjna o międzynarodowym znaczeniu w zakresie badań botanicznych. Znajdują się to liczne pracownie naukowe, biblioteka, jedno z największych herbariów na świecie. W 2003 Kew Gardens zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Relacja fotograficzna dostępna tutaj.

Kensington Gardens w Londynie to niegdyś prywatny, a obecnie dostępny dla wszystkich park stanowiący jeden z ośmiu należących do królewskich parków w Londynie. Mieści się tu znana królewska rezydencja - Pałac Kensington. W 1981 zamieszkała tu świeżo poślubiona para książąt Walii Karola i Diany. Pałac pozostał oficjalną siedzibą księżnej Diany aż do jej śmierci. Aktualnie mieszkają tutaj książęta William i Harry z małżonkami.
W tym pałacu urodziła się królowa Wiktoria Hanowerska i mieszkała w nim aż do objęcia tronu.

Relacja fotograficzna dostępna tutaj.

 

 

smart foreash